Současnost

Chcete farní email?

Dobrý den,

vzhledem k většímu počtu nepravidelných akcí, které se v kapli pořádají a organizují, nás napadlo, že by někteří z nás (i Vás) mohli mít zájem o upozornění na některé informace, zejména pak programového charakteru. Pokud máte zájem o zařazení na emailový seznam, vyplňte prosím do kontaktního formuláře:

farníci - pokud chcete dostávat informace pouze o farních zprávách a událostech v Ďáblicích

kultura - pokud chcete dostávat informace pouze o kulturních událostech spojených s kaplí v Ďáblicích

Rozhovor s Mgr. Markem Pučalíkem, O.Cr., duchovním správcem

Mgr. P. Marek Pučalík, O.Cr. je členem řádu Křižovníků s červenou hvězdou. Od roku 2009 působí jako duchovní správce ďáblické kaple Nejsvětější Trojice a sv. Václava.

Současný stav kaple Nejsvětější Trojice a sv. Václava v Praze - Ďáblicích

Do 70. let dvacátého století (do r. 1976) sloužila kaple k pravidelným bohoslužbám a k oslavám církevních svátků. Po odvozu inventáře pak postupně chátrala. Do r. 2006 patřila Arcibiskupství pražskému. Od prosince téhož roku je kaple opět majetkem Řádu Křižovníků s červenou hvězdou. Jeho tehdejšímu velmistrovi a generálovi Mgr. Jiří Kopejskovi, O. Cr. nebyl další osud kaple lhostejný. Hned v r. 2006 tu byla sloužena štědrovečerní půlnoční mše sv. s velkou účastí lidí (asi 150 osob). Začaly se zde konat pravidelné měsíční nedělní bohoslužby. Kaple dostala v r.

ad